هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - فرصت !!!!!

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - فرصت !!!!! امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)
با فرا رسیدن ماه محرم و گردهمائی همه زادگان روستای جنبذ در این ایام بنا به یک سنت تاریخی فرصت مناسبی برای انجام کارهای فرهنگی فراهم می باشد .در این مجال به یک  مورد از معضلاتی که به آن دچار هستیم اشاره می گردد که انتظار است دوستان همراه این وبگاه نظراتشان را در راستای پخته تر شدن پیشنهادها و بررسی ضعف و قوت آن ابراز نمایند تا در  صورتی که قابل طرح و اجرا بود در روزهای پایانی دهه اول محرم که اجتماع کامل تری را خواهیم داشت از طریق تریبون های موحود مطرح و نتیجه مناسبی حاصل گردد. 
به علت عدم وجود خانه عالم در محیط روستا امکان استفاده از روحانی در تمام طول سال وجود ندارد و عملا اهالی روستا از فیض حضور روحانی محروم می باشند . از طرفی در ایام خاص همچون ماه محرم و رمضان که نیاز بیشتری به حضور روحانی احساس می گردد به همین دلیل گفته شده , مسئولین روستا عمدتا سراغ روحانیانی می روند که رابطه خویشاوندی با اهالی داشته باشند تا مشکل اسکان روحانی را به طریق غیر اصولی حل نمایند و به تبع آن امکان حضور روحانی صاحب دانش و به روز به کلی از بین رفته و  همه ساله شاهد حضور افراد با سلیقه و دانش خاص و بعضا تکراری هستیم که بزرگترین آفت آن عدم امکان جذب جوانان به مسجد می باشد و حتی مستمعین ثابت این عزیزان نیز از این یکنواختی به ستوه آمده اند و صدای اعتراض شان شنیده می شود .
 به طور میانگین در هر ماه محرم مبالغ سنگینی صرف پذیرایی از مهمانان می گردد که هیچ پیامد ماندگاری ندارد و اگر عوایدی برای حضار داشته باشد معطوف به همان روز می باشد و آثار دنیوی  آن  کمتر از چند ساعت از بین خواهد رفت و آثار اخروی آن علیرغم همه حواشی که به همراه خواهد داشت به اندازه مشارکت در ساخت یک بنای ماندگار و مفید نخواهد بود.در حالیکه با مشارکت در ساخت خانه عالم اهالی حال و آیندگان روستا سالهای مدید از عواید دنیوی آن و بانیان به  میزان بسیار فراتراز عواید اخروی آن بهره مند خواهند شد. و مصداق بارز  "باقیات صالحات " خواهد بود.
و دیگر اینکه هر ساله با عزیمت هیئت روستا به امامزاده یحی بن یزد عزیز آباد مبالغ قابل توجهی  توسط اهالی جمع آوری می گردد و در راستای کمک به امامزاده تحویل مسئولین آن میگردد و علاوه بر آن طی سنوات گذشته با همت اهالی روستا زمین مجاور امامزاده در جهت توسعه صحن آن خریداری شده در حالیکه مشکل نبود روحانی و رفع مشکلات عقیدتی و پاسخگویی به شبهات اهالی بسیار مهم تر از خرید زمین در روستای دیگر ولو برای امامزاده می باشد. و این مصداق بارز "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرم است" می باشد .
با توجه به اینکه احداث خانه عالم بنا بر اطلاع موثق از وظائف دهیاری نمی باشد و اعتباری نیز به ان اختصاص نمی یابد لذا همت عمومی و مشارکت مردمی را می طلبد . 
 شما چه فکر می کنید ؟


تاریخ : پنجشنبه 23 مهر 1394 | 02:20 ب.ظ | نویسنده : کاظم علیزاده | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic