هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - چرا جام دوستی !!!! ؟

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - چرا جام دوستی !!!! ؟ امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

بر پایه  دیده ها  و شنیده ها نوروز امسال ، با تلاش و امیدواری همه ی دوستان ، روستا یکی از به یادماندنی ترین سال های نو خود و دست کم در دوران ما را به خود خواهد دید. جایی که بر پایه برنامه ریزی های فراگیر انجام شده ، جام دوستی در رشته های فوتبال ، والیبال ، طناب کشی ، کلاه قیچ قیچ( گونه کبدی گمبذی) برگزار خواهد شد. هم اکنون مسابقات در رشته فوتبال در قالب 8 تیم قطعی شده  و روز فینال نیز تعیین و رایزنی ها برای دعوت میهمانان نیز در حال انجام است. به گفته برگزارکنندگان حتی برای این مسابقات میکسدزون(محل انجام گفتگوی مربیان پیش و پس از بازی و...) , گزارش زنده بازی ها در محل و... نیز برنامه ریزی شده است.


بی گمان همان گونه که کی روش سرمربی ایران نیز در سخنی هوشمندانه هدف ایران از حضور در جام جهانی را لذت بردن  از حضور در جام جهانی دانست ، نباید از یاد برد که برد و باخت و قهرمانی می آیند و می روند اما این یادها است که می ماند. به قول شاعر که می فرماید ، پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است . و این خاطرات است که می ماند. از همین رو برگزار کنندگان با اندیشه ای سترگ و دوراندیشانه نام «دوستی» را برای این مسابقات برگزیده اند تا بیشتر به فلسفه و هدف برگزاری این  بازی ها تاکید کرده باشند.

نکته مهتر در گزینش این نام ، درخواست برگزار کنندگان از همه شرکت کنندگان برای همکاری در برگزاری این جشن بزرگ است تا نام جام تنها بهانه ای باشد برای افزایش روحیه همگرایی و همیاری و به قول آشپزباشی ، آشی است که هر کسی نخودی در آن می اندازد که در پایان همه از افزایش جایگاه فرهنگ روستا سیراب خواهند شد و همان گونه که این کهن دیار سه هزار ساله به الگویی برای همه روستاهای کنار دستی  و حتی مرکز بخش تبدیل شده که همواره از روی این گهواره تمدن کوه میش در برگزاری جشن ها ، نمایشگاه عکس و ... الگوبرداری می کنند ، در سال های بعدی نیز دنباله رو مردمان این دیرپا برو بوم خواهند بود. بی گمان این ها همه به دلیل وجود جوانانی علاقمند ، تحصیلکره ، فعال و میهن دوست و بوم پرست است که از دل خود مسئولین کوشا و دور اندیش بیرون داده که به جای ماهی دادن ، با انجام طرح و برنامه های ماندگار ، ماهیگیری به اهالی می آموزند . چرا که کسی که بوم خود را می ستاید پیش از هر چیز پدر و مادر و خاندان خود ستوده است. بی گمان با فرهنگ بودن ,  رمز گذر این کهن دیار از هزار توی چندین هزار ساله خود و بالندگی آن در دوران کنونی است.

شاید تنها خرده ای که می توان گرفت و بی گمان ارتباط چندانی هم به برگزار کنندگان نداشته باشد  ، پیش بینی نکردن برنامه و رقابت برای قشر بزرگ و زحمت کش بانوان است. بی گمان در این زمینه افزون بر وجود برخی محدودیت  ها و مشکلات در برگزاری برنامه ویژه بانوان در محیط های کوچک تر ، وجود بانوان علاقمند به عنوان برگزار کننده است که گوشه ای از کار را بگیرند و خود کار را در دست بگیرند. که در صورت وجود چنین افراد و به ویژه اعلام آمادگی ایشان ، امید است همکاری کاملی از سوی برگزار کنندگان با آنان انجام شود. در پایان از صاحب مغازه پیشین دهیار عزیز روستا بسیار بسیار سپاسگذاری می شود. چرا که به تازگی یکی از موانع آبادانی روستا را به دستان مبارک خود برطرف کرد.

منبع : آوای گنبذ (کلاغ نیوز گنبذ)
طبقه بندی: اجتماعی،  ورزش، 

تاریخ : پنجشنبه 7 اسفند 1393 | 09:43 ق.ظ | نویسنده : کاظم علیزاده | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic