هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - قابل توجه مسئولین روستا

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - قابل توجه مسئولین روستا امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

پیرو  درخواستی که دهیار عزیز روستا داشتند مطلب استقبال از محرم در این وبلاگ کار شد و دوستان همیشه همراه با ثبت نظرات ازرنده شان دغدغه های شان را که به نوعی در راستای اعتلای فرهنگ روستا و انجام مراسم در خور شان می باشد ارائه نمودند .

و اینک  چکیده نظرات دوستان به حضور جناب آقای ترابی عزیز (دهیار ساعی و فرهنگ دوست جنبذ) تقدیم میگردد :

1- انتخاب یک نفر سازمان دهنده که مورد وثوق همه باشد و همه نیز از ایشان تمکین نمایند.

2- فرهنگ ادای نذورات (مخصوصا ولیمه ها) مورد بازبینی قرار گیرد تا ضمن پیشگیری از اسم بردن از بانی در بین مردم , زمینه مشارکت بیشتر جوانان را فراهم آورده  و تنش های احتمالی را نیز کاهش دهد .

3- عزیمت هیئت به روستای عزیز آباد نه تنها در راستای تقابل و نمایش قدرت تسلیحاتی به همسایه بلکه به عنوان  یک نماد همبستگی در برگزاری مراسم آئینی عاشورا تلقی گردد و حفظ حرمت محرم و عاشورا و امام زاده در اولویت قرار گیرد و حساسیت های موجود (روز و نحوه حرکت و ... ) کاسته شود.

4- تقسیم وظایف به درستی و کامل انجام گیرد و ضمن توجیه نفرات نسبت به وظایفشان , مدیریت  صحیح همراه با نظارت بر افراد انجام گیرد.

5- در خصوص جانمایی نمادها و ایستگاه  صلواتی جمیع نظرات لحاظ شود تا ضمن حفظ کارایی موثر احیانا ایجاد مزاحمت نگردد.

6- بر خلاف سنوات گذشته از سخنران فهیم و با دانش (صاحب فن بیان , نفوذ کلام  , قدرت جذب جوانان , بویژه اطلاعات روز) دعوت به عمل آید تا مهمترین کارکرد محرم به خوبی ارائه گردد و در پایان محرم امسال  توشه جوانان بیش از سالهای قبل باشد . و مصداق بارز ,هر سال دریغ از پارسال , نباشیم.

7- مسولین عزیز ضمن حفظ حرمت و کسوت پیشکسوتان زمینه حضور فعال تر جوانان را فراهم نمایند تا با بروز و ظهور استعدادهای جوان ضمن انجام پشتوانه سازی , زمینه بازنشستگی عزیزان فراهم گردد.

8- اطلاع رسانی به عنوان یک اصل مهم مد نظر قرار گیرد و در عصر تکنولوژی و گردش اطلاعات با اعلام برنامه زمانبندی  (مراسم , صرف ناهار و شام و ... ) از طریق  نصب تراکت , بنر  ,پیامک و .... از سرگردانی مردم و ایجاد بی نظمی پیشگیری به عمل آید.

9- با مدیریت ادای نذری اهالی توسط مسولین از اسراف ها جلوگیری به عمل آید و برنامه توزیع زمانبندی شده تهیه گردد.

10- هیئت مذهبی با شرایط مطرح شده در صورت امکان انتخاب گردد.

11- اطلاع رسانی لازم در خصوص رعایت نظم و ادب و ... به هنگام پخش نذورات توسط جوانان و هیئت (مخصوصا در روستای عزیزآباد) صورت گیرد.

آنچه از فهوای کلام دوستان بر می آید و به وضوح می توان در چند سطر بالا نیز آن را یافت دغدغه همه دوستان ایجاد نظم و فرهنگ سازی برای جوانان است تا ضمن انجام مراسم پرشور , بر شعورمان نیز اندکی بیفزاییم .

و مخلص کلام اینکه محرم با توجه به گستردگی روابط سببی و نسبی اهالی امروزه ویترین فرهنگی کهن دیار ماست و آنچه هر یک از اهالی روستا بروز می دهد به عنوان رفتار فرهنگی روستا تلقی میگردد و نه شخص خاص .

و آنچه می بایس انجام گیرد کار فرهنگی وسیعی ایست که به آسانی انجام نمیگردد و همراهی همه مردم بویژه جوانان و فرهیختگان را می طلبد و مسئولین عزیز می بایست زمینه لازم را فراهم نموده و مدیریتی شایسته را اعمال نمایند .

به امید آنکه  امسال مراسمی متفاوت انجام گیرد و سرفرازتر از سالیان قبل باشیم
طبقه بندی: اطلاع رسانی،  فرهنگی، 

تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393 | 09:26 ب.ظ | نویسنده : کاظم علیزاده | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic