هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - گفتگو با پروفسور عجمی

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - گفتگو با پروفسور عجمی امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)
 
آقای عجمی ضمن خوشامدگویی به شما در صورت امکان از اوضاع و احوال  خودتان بگویید. چه حسی دارین که هم اکنون با دیگر به زادگاه خود برگشته این ؟

خدا را سپاس که بار دیگر که خداوند توفیق داد که در روستا حضور یابم و هر با که زادگاه خود می آیم یاد خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود می افتم . هنگامی که در دوران ابتدایی و در قدیمی ترین مدرسه روستا که هم اکنون تبدیل به  مرکز بهداشت روستا شده است که به دلیل سبک معماری خانه های قدیمی دارای یک ستون چوبی در میانه ایوان خود بود ،به عنوان تفریح در زنگ های تفریح از این ستون دو سه متری چوبی اش در اندک زمان ممکن بالا می رفتیم و برای خودمان خبره ای شده بودیم و به معنای واقعی در زنگ تفریح ، تفریح  می کردیم و  رقیب هم نداشتیم. به گونه ای که شرطی را که یک سال با یکی از دوستان در روز 13 فرودین برای بالا رفتن از یکی از تیرهای چوبی چراغ برقی که در داخل یکی از باغ ها  به تازگی نصب و هنوز سیم کشی نکرده بودند ، را هم بردیم . هرچند که آن دوست مورد نظر  زیر حرفش زد و جایزه اش را نداد(با خنده).

آیا تحصیلات به پایان رسیده  و کی به ایران باز می گردین؟

هم اکنون در مقطع دکتریPH.D در حال اتمام تحصیل هستم و انشاء ا... در نخستین فرصت و با شرایط فراهم شدن زمینه ی تدریس به کشور برای انتقال آموخته باز خواهم گشت. 

آیا تاکنون برای تحصیل و هم چنین تدریس در ایران به هنگام بازگشت بورسیه از دانشگاهی گرفته اید؟ چرا که بر پایه شنیده ها ، صحبت از یکی از دانشگاه های استان سمنان برای بورسیه به گوش می رسید. 

تاکنون و این لحظه که صحبتی از بورسیه دانشگاهی خاصی نشده است و همه هزینه هایی هم که تاکنون برای تحصیل انجام شده همگی به صورت شخصی بوده و امیدوارم که با فراهم شدن شرایط این توفیق حاصل شود تا آموخته و اندوخته های خود را در خدمت دانشجویان و طالبان علم در درون کشور قرار دهم.

به لحاظ زندگی شرایط شما چه گونه است؟ 

از لحاظ رفت و آمد در اروپا معمولا بر اساس تعریف شهروندان ،دو نوع گذرنامه(پاس) وجود دارد. یکی شهروند اتحادیه اروپا که به آن یورو سیتی زن (Eruo Citizen) می گویند و دیگری شهروندان غیر اروپایی. با گذرنامه اتحادیه اروپا می توان به همه کشورهای عضو اتحادیه سفر کرد و اقامت داشت. اما با گذرنامه غیراتحادیه تنها می توان رفت و آمد داشت اما نمی توان اقامت کرد. برای نمونه همین هفته گذشته با آن که بنده ساکن وین اتریش هستم اما به یکی از پارک های کشور اسلونی که نزدیک به 600 کیلومتر با وین فاصله داشت سفر کرده بودم.

به عنوان پرسش پایانی اگر حرف یا نکته ای با هم ولایتی های عزیز دارید بفرمایید؟

حرف خاصی نیست. برای همه دوستان و هم روستاییان بزرگوار آروزی کامیابی در همه مراحل زندگی دارم.  

سپاس از این که در این گفتگو شرکت نمودید و به امید دیدار شما در آینده ای نزدیک در دانشگاه بزرگ و معتبر ایران و آرزوی سربلندی برای شما دوست عزیز

 در پایان امید است اگر سهوی اشتباهی در نوشتن این گفتگو رخ داده است ، دکتر عزیز به بزرگواری خود ببخشایند. 

منبع : وبلاگ آوای گنبذ (کلاغ نیوز)
طبقه بندی: اطلاع رسانی، 

تاریخ : چهارشنبه 12 شهریور 1393 | 07:03 ب.ظ | نویسنده : کاظم علیزاده | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic