هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - فرصت سوزی !!!!!!!!!!!!!!!!!

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - فرصت سوزی !!!!!!!!!!!!!!!!! امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)
در این که کهن دیار جنبذ همواره مهد استعداد ای ناب بوده هیچ شکی نیست . وجود فرهیختگان علم و دانش در سطوح عالی خود موید این مدعا می باشد و این مطلب به آسانی قابل تعمیم به  سایر حوزه های فرهنگی,  ورزشی و ... می باشد.
نوروز 93 سومین دوره مسابقات جام نوروز به میزبانی روستای علی آباد سیدرحیم بخش ششتمد برگزار میگردد و متناسب با افزایش عمر این مسابقات بر تعداد تیمهای جنبذی حاضر در این مسابقات افزوده شده است و اینک در آستانه سومین دوره  این مسابقات زمزمه هایی مبنی بر تشکیل و حضور سومین تیم روستا نیز شنیده میشود . 
این پدیده اگرچه از منظر فراهم نمودن زمینه برای پرورش استعدادهای ورزشی قابل تحسین می باشد اما از این دیدگاه که تقسیم نفرات در بین سه تیم موجب  کاستن از قدرت تیم ها میگردد قابل تامل است . حافظه تاریخی این مسابقات یاد آور آن است که همواره بعضی از  تیم های حاضر در این مسابقات به دلایلی از وجود بازیکنان غیر بومی بهره می برند و این نشان از اهمیت این مسابقات برای تمامی تیم های شرکت کننده دارد و به نوعی موید این آن می باشد که حاضر نیستند به راحتی قافیه را ببازند و حساسیتهای محلی و منطقه ای را به خوبی درک نموده اند . مهاجر پذیری ورزشی از سوی تیم های رقیب طی سالهای گذشته ضربه ای سنگین به تیم های جنیذ وارد نموده ولیکن فضا را از دیگر جوانان روستاهای مذکور سلب نموده تا بتوانند به بروز استعدادهایشان بپردازند .
اما این پدیده با تعدد تیم های جنبذ نیز دور از ذهن نیست و شاید امسال برای نخستین بار شاهد کوچ بازیکنان غیر بومی به تیم های جنبذ نیز باشیم و از طرفی غافل شدن از حساسیت ها و تعصب های منطقه ای توسط مسئولین تیم های جنبذ می تواند ضربه روحی شدیدی به جوانان و خصوصا نوجوانان روستا وارد نماید و سرخوردگی از ورزش را در بهترین روزهای شروع سال جدید فراهم نماید . 
همانند اتفاقی که سال گذشته و در فینال مسابقات رخ داد که برگرفته از همین استدلال می باشد . به گواه بسیاری از اهل فن چنانچه سال گذشته تیمی که به فینال مسابقات راه یافت حداقل دو بازیکن دیگر همسطح بازکنان اصلی می داشت ضمن جایگزینی بازیکنان مصدوم تیم به راحتی می توانست نتیجه بازیهای گروهی در مقابل روستای قاسمی را تکرار نماید و شاهد اتفاقات تلخ مسابقه پایانی نباشد . 
در این مسابقات که به صورت رسمی و  با حساسیت فراوانی انجام میگردد میزان مصدومیت بازیکنان افزایش پیدا می نماید و امکان محرومیت بازیکنان کلیدی در کوران مسابقات محتمل است بنابر ابن تدارک تیمی آماده از لحاظ بدنی و با تعداد بازیکنان همسطح که بتوانند شرایط مطلوبی را فراهم نمایند بسیار حائز اهمیت می باشد . 
آنچه باعث شده است تعداد تیم های روستا قارچ گونه تکثیر گردد هیجانی است که به خوبی مدیریت نشده است و با ادامه این روند می توان شاهد تعدادتیم های بیشتری در سالهای آتی نیز بود . و این روند علیرغم اینکه سرخوردگی جوانان را در پی عدم دستابی به جایگاه مناسب به دنبال خواهد داشت هیچگونه دستاوردی برای روستا نیز نخواهد داشت .
به مسئولین تیم های ورزشی روستا و دهیار ورزشی روستا پیشنهاد میگردد زمینه برگزاری مسابقات فوتبال درون روستا را فراهم نمایند تا فوتبال دوستان و ورزشکاران روستا با هر تعداد تیم که علاقمندند در فضای روستا مسابقات را برگزار نمایند تا ضمن تخلیه هیجانات خود به انسجامی دست یابند تا بهترین نفرات را برای مسابقات برون روستایی برگزینند و شاهد حضور نماینده ای مقتدر , تمام بومی و البته شایسته و در شان نام دیرینه دیار جنبذ باشیم . 
ضمنا این مطلب در قسمت نظر سنجی درج خواهد شد تا  دوستان بتوانند نظرات خود را بیان نمایند و نتیجه آن به اطلاع مسئولین ورزشی روستا خواهد رسید.طبقه بندی: ورزش، 

تاریخ : شنبه 24 اسفند 1392 | 09:44 ق.ظ | نویسنده : کاظم علیزاده | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic