هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - قضاوت

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)

هیئت ورزش و جوانان روستای گنبذ - قضاوت امر به ورزش امر به معروف است. (مقام معظم رهبری)
روستایی بود دورافتاده که مردم ساده وبی ریایی در آن زندگی می کردند. مردی شیاد از ساده لوحی آنان استفاده و به نوعی بر  آنان حکومت میکرد . بر حسب اتفاق گذر یک معلم به آن روستا افتادو متوجه دغلکاری شیاد شده و اورا نصیحت کرد که از اغفال مردم دست بردارد و گرنه اورا رسوا می کند .اما مرد شیاد نپذیرفت .بعد از اتمام حجت   معلم با مردم روستا سخن گفت ونسبت به حقه های شیاد هشدار داد بعد از کلی مشاجره بین معلم وشیاد قرار بر این شد که فردا در میدان روستا معلم و شیاد مسابقه بدهند تا معلوم شود کدامیک بی سواد هستند.


روز موعود همه مردم روستا در میدان ده گرد آمده بودند تا ببینند آخر کار چه شود .شیاد به معلم گفت بنویس مار معلم نوشت .نوبت به شیاد  که رسید شکل مار را روی خاک کشید و به مردم گفت شما قضاوت کنید کدامیک از اینها مار است ؟ مردم که سواد نداشتند توجه مار نشدند اما همه شکل مار را شناختند و به جان معلم افتادند تا می توانستند اورا کتک زدند واز روستا بیرون راندند.

نتیجه

اگر میخواهیم بر دیگران تاثیر بگذاریم یا آنها را با خود همراه کنیم بهتر است بازبان رویکرد ونگرش خودشان با آنان سخن گفته و رفتار کنیم .همیشه نمی توانیم با اصول و چهار چوب فکری خود دیگران را هدایت کنیم.باید افکار ومقاصد خود را به فرهنگ   نگرش  اعتقادات آداب ورسوم و پیشینه آنان ترجمه کرد و به آنان داد.

 


تاریخ : دوشنبه 5 اسفند 1392 | 11:39 ب.ظ | نویسنده : حسن صالحی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic